FX10B-80S/8-SV(71)
  • 1
Packaging : Tray
Voltage Rating : 50 V
Product Category : Board to Board & Mezzanine Connectors
Mounting Angle : Straight
Termination Style : SMD/SMT
Number of Rows : 2 Row
Current Rating : 300 mA
Number of Positions : 80 Position
Series : FX10
Pitch : 0.5 mm